Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym, które rozpoczęło swoją działalność 1 września 2006 roku, powstało z inicjatywy Fundacji - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Przedszkole zajmuje się wczesnym wspomaganiem rozwoju i edukacją dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca wychowawczo-dydaktyczna prowadzona jest według programu własnego zgodnego z podstawą programową wychowania przedszkolnego opracowaną przez MEN. Program własny przedszkola wzoruje się na programie edukacyjno-terapeutycznym Princeton Child Development Institute z USA. Wiodącą metodą rewalidacji jest analiza behawioralna stosowana, wykorzystująca podstawowe zasady uczenia.

Każdy wychowanek realizuje indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny.

Zachęcamy do poznania historii naszych podopiecznych i ich rodzin w filmie, którego bohaterowie każdego dnia realizują swoje cele. 

 

Do przedszkola są przyjmowane dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym oraz opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. 

  • Pracujejmy w oparciu o jedynie naukowe metody. Wiodocą jest stosowana analiza behawioralna. 
  • Terapia początkowo jest prowadzona indywidualnie, a w miarę robionych przez dziecko postępów, stopniowo wprowadzane są zajęcia w parach lub małych grupach.
  • Budynek w którym działamy jest dostosowany do wielu form terapii w szczególności zapewniających idywidalnie zajęcia, rozwój aktywności fizycznej oraz naukę samodzielności.  
  • Zapewniamy możliwość udziału dziecka w zajęciach integracyjnych z pełnosprawnymi rówieśnikami w prowadzonym przez IWRD przedszkolu integracyjnym, które mieści się w tym samym budynku. 
  • Nasi terapeuci posiadają wysokie kwalifikacje oraz duże doświadczenie, a skuteczność ich pracy jest oceniana w przeprowadzanej co roku ewaluacji. 
  • Oprócz codziennych indywidulanych zajęć terapeutycznych są realizowane innego typu aktywności, takie jak: wyjścia na place zabaw, do teatrów oraz wycieczki rekreacyjno-edukacyjne. 

 

 


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.