Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym, które rozpoczęło swoją działalność 1 września 2006 roku, powstało z inicjatywy Fundacji - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Przedszkole zajmuje się wczesnym wspomaganiem rozwoju i edukacją dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca wychowawczo - dydaktyczna prowadzona jest według programu własnego zgodnego z podstawą programową wychowania przedszkolnego opracowaną przez MEN.

Program własny przedszkola wzoruje się na programie edukacyjno - terapeutycznym Princeton Child Development Institute z USA. Wiodącą metodą rewalidacji jest analiza behawioralna stosowana, wykorzystująca podstawowe zasady uczenia.

Każdy nasz wychowanek realizuje indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny. Terapia początkowo jest prowadzona indywidualnie, a w miarę robionych przez dziecko postępów, stopniowo wprowadzane są zajęcia w parach lub małych grupach. Zapewniamy możliwość udziału dziecka w zajęciach integracyjnych z pełnosprawnymi rówieśnikami w prowadzonym przez IWRD przedszkolu integracyjnym, które mieści się w tym samym budynku. Decyzja o udziale w zajęciach integracyjnych jest podejmowana indywidualnie, w zależności od umiejętności nabytych przez dziecko w trakcie terapii indywidualnej.

Do przedszkola są przyjmowane dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem posiadające:

  • Orzeczenie o kształceniu specjalnym
  • Opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

PODANIA DO PRZEDSZKOLA MOŻNA SKŁADAĆ PRZEZ CAŁY ROK.

Nowe dzieci są przyjmowane po zwolnieniu się miejsca w przedszkolu.

 

 


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.