Terapia prowadzona w przedszkolu opiera się na zasadach analizy behawioralnej stosowanej (ABA) o której możesz przeczytać - TUTAJ

Początkowo terapia jest prowadzona w systemie 1:1, każde dziecko pracuje z jednym terapeutą realizując indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne nastawione na rozwijanie sfer deficytowych. Celem terapii jest rozwijanie mowy, zachowań społecznych oraz stopniowe wdrażanie dzieci do przedszkoli i szkół masowych lub integracyjnych.

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

• Zajęcia edukacyjno-terapeutyczne odbywają się w godzinach od 8.30 - 13.00.
  • Zajęcia prowadzi wyszkolona, profesjonalna i doświadczona KADRA.
  • Terapeuta prowadzący zmienia się w każdym roku szkolnym.
  • Zapewniamy najlepsze warunki do realizacji indywidulanej terapii: nowoczesny budynek przyjazny dziecku, dostosowany do potrzeb dzieci z autyzmem.
  • Oprócz sal edukacyjnyo-terapeutycznych mamy osobną jadalnię, salę do ćwiczeń gimnastycznych i plac zabaw, a nawet salę konferencyjną w której gościmy teatry, organizujemy warsztaty edukacyjne.
  • Zapewniamy także możliwość integracji z rówieśnikami w Przedszkolu Integracyjnym "Bajkowa Akademia", które mieści się w tym samym budynku.

ZAPEWNIAMY:

• Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne nastawione na rozwój sfer deficytowych. Każde dziecko uczy się według dopasowanego do jego potrzeb programu.
  • Indywidualnie oparcowane pomoce dydaktyczne, takie jak PLANY AKTYWNOŚCI, także w postaci aplikacji PRZYJAZNY PLAN dla wszystkich podopiecznych.
  • Wspomaganie rodziców. Podczas organizowanych wizyt domowych i szkolnych uczymy jak efektywnie pracować z dzieckiem.
  • Zajęcia grupowe. W ramach przedszkola prowadzone są również zajęcia grupowe. Przygotowujemy dzieci do integracji.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o tym jak działamy i w oparciu o jakie metody pracujemy w Przedszkolu IWRD