Terapia dzieci z autyzmem

Początkowo terapia jest prowadzona w systemie 1:1, każde dziecko pracuje z jednym terapeutą realizując indywidualne programy edukacyjno - terapeutyczne nastawione na rozwijanie sfer deficytowych.

Celem terapii jest rozwijanie mowy, zachowań społecznych oraz stopniowe wdrażanie dzieci do przedszkoli i szkół masowych lub integracyjnych.

Oferujemy

• Indywidualne Programy Edukacyjno - Terapeutyczne nastawione na rozwój sfer deficytowych:
    Każde dziecko uczy się według dopasowanego do jego potrzeb programu.
  • Wspomaganie rodziców:
    Podczas organizowanych wizyt domowych i szkolnych uczymy jak efektywnie pracować z dzieckiem.
  • Zajęcia grupowe:
    W ramach przedszkola prowadzone są również zajęcia grupowe. Przygotowujemy dzieci do integracji.

Organizacja przedszkola

• Zajęcia edukacyjno - terapeutyczne odbywają się w godzinach od 8.30 - 13.00.
  • Zajęcia prowadzi wyszkolona i profesjonalna kadra.
  • Zapewniamy idealne warunki do terapii: nowoczesny budynek przyjazny dziecku, dostosowany do potrzeb dzieci z autyzmem.
  • Oprócz sal edukacyjnych mamy osobną jadalnię, salę do ćwiczeń gimnastycznych i plac zabaw.
  • Możliwość integracji z rówieśnikami w Przedszkolu Integracyjnym "Bajkowa Akademia", które mieści się w tym samym budynku.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o IWRD

tel: 58 341 44 41, fax: 58 341 44 40